Sziasztok!
Idei első külföldi túránkat 2017. június 23. és 26. között (péntektől hétfőig) Ausztriában a Dachstein vidékén tartjuk. A Dachstein 5 méter híján 3000 méter magas masszívuma ne ijesszen el senkit, a hegy legfelső vidékeire nem merészkedhetünk, azok egynapos túrák keretében, illetve felszerelés és hegyi vezető nélkül nem elérhetőek. Az egyik nap egy közepesen nehéz túra keretében legfeljebb a gleccser aljáig kirándulunk, a másik túranapon pedig a Totes Gebirge (Halott-hegység) peremén túrázunk. Aki nem vállalkozik valamelyik túrára, bőségesen talál felejthetetlen program lehetőségeket.
Simony Hütte a Dachsteinnal az első napi túrán
A túrával kapcsolatos tudnivalók a következők:
Vordere Lahngangsee a második napi b.) variáns túráján
Lelátás Hallstattra a második napi a.) variánson
A tervezett túrák leírása:
Kiutazás az M1 – A4 – A1 (Bécs – Linz – Gmunden – Bad Ischl) vagy az M1 – 50 – S4 – S6 – A9 (Kismarton – Semmering – Leoben – Liezen) útvonalon autóval vagy vonattal.
A korábban indulók a naplementét már Hallstatt-ban élvezhetik.
Reggel háromszori felvonózással kezdünk. Obertraun – Schönberg Hütte – Krippenstein – Gjaidalm. A túra 1800 méter magasból a Dachstein oldalából indul. A Wiesberg Hütte érintésével a Simony Hütte (2200 m) az úti cél. Innen egy igen kemény másszással a hallstatti gleccer aljáig folytathatjuk az utat, de ez kihagyható és a hüttében levárható. Vissza részben más útvonalon jutunk a kiinduló pontra vagy pedig egy nagyon hosszú és fáradságos meneteléssel visszaereszkedhetünk Hallstattba.
Az alap túra hossza kb. 6-7 óra, közepes nehézségű, ami a gleccser vagy a leereszkedés vállalása esetén 8-10 órára és nehéz fokozatra nő.
Alternatív programok: a felvonó első állomásától sétatávra megközelíthető a gyönyörűséges Dachsteini jégbarlang és a hatalmas Mammut-barlang.
A felvonózás költsége 30 EUR körül van oda-vissza, a barlangos verzió kicsivel drágább. (Ha a csapat többsége nem akarja ezt a költséget vállalni, akkor kollektíve a következő napi egyik variáns is választható.)
Ezen a napon a Totes Gebirge kerül sorra. Itt két teljesen eltérő variánst kínálok, amelyek közül a helyszínen döntünk.
Obertraunból (500 m) gyalog indulva felkapaszkodunk a Sastein Hüttéhez (1638 m), majd a Hoher Sarsteinra (1975 m) mászunk. A hegyről – a szó szoros és átvitt értelmében is – szédítő látvány a Hallstatti-tóra és a városra. Innen a Pötschen Höhe (992 m) hágóra ereszkedünk le, onnan némi pötschölés után busszal jutunk vissza. Mindezt fordítva is meg lehet járni -500 méter szinttel, ekkor a térdízületeink szívnak.
A Grundlseetől indulunk, ami a Salzkammergut egyik eldugott, hátsó tava, kevesen ismerik, pedig... A tótól (700 m) indulva fantasztikus magashegyi tavakat-tengerszemeket érintve kapaszkodunk fel. A hegygerincen döntési lehetőség: vagy betúrázunk az 1680 m magasan álló Pühringer Hüttéhez és onnan visszafordulunk, vagy 2000 m magasra felmászva egy kört megtéve másik útvonalon, a hegyormon végigtúrázva jutunk vissza a kezdőpontra.
Mindkét variáns eszetlen szép, de nehéz, egésznapos 8-10 órás, rövidíteni nemigen lehet. A júniusi hosszú esték miatt viszont sietni nem kell. Bizonytalanabb időjárás vagy kifáradás esetén mindkét túra helyett végtelen számú könnyebb, de szép túra szervezhető, illetve a túrák felfelé menetben bárhol visszafordulással megszakíthatók.
Alternatív programok: Sóbánya óriáscsúszdával, barlangvasúttal, a hegy gyomrában lévő tóval Hallstattban vagy Altausse-ban. Aktív patakos Koppenbrüller-barlang Obertraun határában.
Ez a nap a lazításé. Időjárástól és kedvtől függően dönthetünk a Bad Aussee-ben található Nárcisz-fürdő mellett vagy pedig lehet a program napozás és jéghideg csobbanás a salzkammerguti tavak valamelyikénél. Persze választhatók a korábbi túranapok kihagyott alternatív programjai is.
Délután visszaindulás Budapestre.
A túra várható teljes költségvetése (szállás, utazás, felvonózás, étkezés) 150 EUR körül várható.
Csomagolás: mindenképpen hozz napszemüveget, fejedet a naptól védő sapkát, naptejet, vihar ellen esőkabátot, bokát védő bakancsot, meleg ruhát. Egyik sem mellőzhető ezen a terepen. (Aki volt a Höllengebirge túrán, hasonló körülményekre készüljön!)
A jelentkezési lapot a vm_gergo@hotmail.com címre küldd!
További információ is ezen a címen!
Jelentkezési határidő: 2017. május 15.
Ezúttal is mindenkit nagy szeretettel várok! Gergő
Grundlsee
Korábbi gyalogtúráink: Szlovák Paradicsom (SK) ● Bihar-hegység (RO) ● Ötscher-vidék (A) ● Gesäuse (A) ● Logarska dolina (SLO) ● Höllengebirge (A) ● Šumava (CZ) ● Kis-Fátra (SK) ● Graz környéke (A) ● Bihar-hegység 2. (RO) ● Nagy-Fátra (SK)
Következő gyalogtúránk: szeptember 22-szeptember 24. (péntektől vasárnapig) Schneebergen és a Hohe Wandon (A)
Tagjainknak
Dokumentumok
Kedvezmények
Programok
Galéria
Atlasz Sportegyesület
1111 Bp., Budafoki út 22.
Új bankszla: Raiffeisen Bank Zrt.
12010532-01445130-00100003
Adószámunk: 18183722-1-43
E-mail: info@atlaszsport.hu